
Afgelopen week gingen we in Apeldoorn op pad met een enthousiaste groep studenten Social Work van ROC Aventus. Onder leiding van onze gidsen Tobie en Robin verkenden ze de stad – niet via de geijkte route, maar via het perspectief van mensen die (tijdelijk) op straat leven of hebben geleefd. Een wandeling door de stad, maar vooral ook een wandeling door het leven.
Tijdens de wandeling kwamen thema’s als dakloosheid, uitsluiting, herstel en verbinding op een heel persoonlijke manier tot leven. Geen statistieken, geen lesstof uit een boek – maar échte verhalen van mensen die weten hoe het is om buiten te slapen, om opnieuw te beginnen, om jezelf terug te vechten in een samenleving die soms liever wegkijkt.
Wat deze groep studenten bijzonder maakte, was hun open blik en hun bereidheid om te luisteren zonder te oordelen. Er werd gelachen, stilgestaan, nagedacht en gepraat. De vragen die werden gesteld, lieten zien dat deze nieuwe generatie zorgprofessionals niet bang is voor de rauwe kant van de werkelijkheid – integendeel, ze zoeken het op, proberen te begrijpen, en willen bijdragen aan verandering.
Voor onze gidsen Tobie en Robin was het inspirerend om met zulke betrokken jongeren op stap te gaan. Het is precies waar Stadswandeling Vagebond voor staat: verbinding, bewustwording en verandering, stap voor stap.
Dankjewel Aventus – voor jullie nieuwsgierigheid, jullie respect, en jullie aanwezigheid. Jullie maken verschil.
Reactie plaatsen
Reacties